Lifestyle

3 důvody, proč si zamilujete rozvoz jídel

Byli jste zvyklí vždy vařit doma, a rozvoz jídel znáte zatím jen z doslechu? Pak byste ho měli okamžitě vyzkoušet! Důvodů, proč si ho zamilujete, je totiž hned několik. Rozvoz jídel aktuálně aktivně funguje nejen ve Frýdku-Místku, ale také všude jinde po republice. 

Obědy bez práce 

Hlavní výhodou rozvozu jídel je samozřejmě ušetřená práce a také čas, který jinak vařením strávíte. Zatímco vy se věnujete dětem, odpočíváte, nebo naopak vyděláváte miliony ve své firmě, někdo jiný pro vás vaří chutný oběd či večeři, kterou vy si už pak jen užijete. V případě rozvozu jídel vám jídlo dovezou až k prahu vašeho domova nebo kanceláře, takže nemusíte ani nikam chodit. Ušetřený čas a energii pak můžete lépe investovat dle vlastních priorit. 

Široký výběr 

Zatímco seznam vašich receptů, které vaříte doma, má poměrně omezený rozsah, v restauracích a gastropodnicích jsou možnosti téměř neomezené. Vybírat totiž můžete jednak mezi jídly daného dodavatele, ale i dále napříč dodavateli, kteří se často specializují na vybrané kuchyně. Využít tak můžete oblíbený rozvoz pizzy nebo čínských jídel, stejně jako si objednat třeba cokoliv z české, italské, řecké nebo indické kuchyně, kterou doma rozhodně běžně nevaříte. Jídelníček tak bude pestrý a navíc si vyberete aktuálně vždy to, na co máte chuť. A pokud objednáváte pro celou rodinu, není žádný problém objednat třeba pět úplně různých jídel a vyjít tak vstříc chutím každého ze strávníků – což byste při vaření doma asi nechtěli. V dnešní době navíc gastropodniky vycházejí vstříc i speciálním požadavkům na pokrmy bezlepkové, vegetariánské či jinak specifické, takže na své si přijde opravdu každý. 

Finance 

Ačkoliv se rozvoz jídel může zdát na první pohled finančně náročnější než vaření doma, při zohlednění všech proměnných to nakonec nemusí být zdaleka tolik jednoznačné. Zkuste si schválně propočítat, kolik financí, energie a času vás stojí suroviny k vaření, cesta do obchodního centra, čas strávený nákupy, čas strávený vařením, energie vynaložená na vaření, umývání nádobí a další činnosti, a možná velmi rychle zjistíte, že cena rozvozu poledního menu je vlastně velmi skromná.