Kosmetika

Kosmetické štětce. Na které byste neměli zapomenout?

Naštěstí již dávno minula doba, kdy si ženy a dívky nanášely make-up pomocí jednoho štětce, který využívaly snad na vše. Přejete si přesný a dlouhotrvající efekt? Tyto štětce by ve vaší výbavě rozhodně neměly chybět.  

Není třeba šetřit 

Přiznejme si to – štětce na líčení si zřejmě pořídíme jen párkrát za život. Proto byste při jejich výběru měli především dbát na kvalitu, nikoliv na jejich cenu. Nejkvalitnější jsou většinou zvířecí štětiny, které jsou dostatečně upevněny a nestane se vám u nich, že budou během nanášení líčidel pouštět chloupky.  

Korektorem vytvoříte dokonalý základ 

Víte, jak poznáte štětec určený k vytvoření podkladu? Má pevná a hustá vlákna a bývá buď střižený do kulata, nebo do špičky. Štětec s kulatým tvarem se hodí pro úpravu větší plochy, špičatý pak pro detailní nanášení korektoru v oblastí očního okolí.  

Make-up jako profík 

Přejete si mít make-up jako od vizážisty? Pořiďte si plochý štětec, který má hustá, pevná a dlouhá vlákna. Sice bývá v dnešní době často nahrazen kosmetickou houbičkou, ale záleží na vás, co vám lépe padne do ruky. Nejste si jistá, zda to zvládnete? Dejte na tip vizážistů, kteří pro začátky doporučují stipple brush, tedy tupovací štětec s rovně střiženými vlákny.  

Jdeme pudrovat 

Na rozdíl od předchozích štětců se vám u štětce na pudr nikdy nestane, že byste si jej spletla s jiným. Jeho rukojeť je totiž dostatečně dlouhá a většinou i silná. Vyznačuje se velmi hustými vlákny, která jsou velmi dlouhá. Jeho vlákna jsou navíc střižena do kulata. S jeho pomocí svůj make-up pomocí pudru zafixujete tak, aby vydržel po celý den.  

Nanášíme oční stíny 

Na rozdíl od štětce na korektor a make-up je štětec určený pro nanesení očních stínů skutečně tenký a také jemný. Těchto jemných štětců opět existuje několik – jedny se hodí pro kouřové líčení, jiné zase pro nanesení přesné linky. Vždy vybírejte podle toho, co vám nejvíce vyhovuje.  

Díky štětcům bude i váš make-up bezchybný.